Canlı Yayında Çekiliş Sonucu Açıklanabilir mi

Canlı Yayında Çekiliş Sonucu Açıklanabilir mi

Neden her çekiliş canlı yayınlanmıyor?

Evet. Çekiliş, düzenleyici tarafından canlı olarak yayınlanabilir. Tüm çekilişler halka açık, düzenlenen yerin kapasitesine bağlı olarak isteyenlerin katılımına açık olarak yapılır. Dolayısı ile canlı yayınlanması için engel yoktur. Ancak, düzenleyici veya vekil ajansının izni olmadan çekim yapmak, bu çekimi yayınlamak doğru değildir ve hukuki olarak başınızı belaya sokabilir. Örnek vermek gerekirse; futbol maçına, konsere, seminere gidebilirsiniz, ama çekim yapamazsınız.

Neden bazı çekilişler canlı yayınlanıyor, hepsi canlı yayınlanmıyor? Canlı yayın ile çekilişi yapmak, sonuçlarını yayınlamak mümkün mü?

Canlı yayın çok tercih edilen bir model değil. Çok az firma canlı yayın yapıyor. Bunun nedenlerinden biri yayın için başka kanallara muhtaç olmanız. Örneğin Facebook’tan yayın yapacaksınız ama Facebook 3 gün önce kurallarını, yayınlama kriterlerini değiştirebilir. Bu durumda sözünüzü yerine getirememiş olursunuz. Teknik aksaklıklar çıkabilir, yayın kesilebilir, aklınıza gelmeyen ve size bağlı olmayan sorunlardan dolayı kendinizi istenmeyen bir durumun içinde bulabilirsiniz. Bu nedenle çok tercih edilmez.

Bunun dışında canlı yayınların yapıldığı platformlara, örneğin Facebook’ta yapılan yorumları ekleyin… Kuralları bilmeyen, okumaktan ve araştırmaktan uzak, onca emeği olan insanlara iftira atıp hakaret etmekten çekinmeyen insanları düşünün. Birilerinin tüm yorumları makul şekilde yanıtlamaya çalışması, kimilerini eğitmesi (en azından denemesi) çok büyük emek. İftira atanların ise çoğu zaman umurunda değil, gülüp geçiyorlar. Bu süreci göze alıp canlı yayın yapmak gerçekten cesaret işi.

Bu nedenle canlı yayın yapanların sayısı çok az.

Canlı yayında ilan edilen sonuçlara güvenebilir misiniz? Evet, büyük ölçüde; ancak dikkat etmeniz gereken konu isim benzerliği ve duyduğunuzdan emin olabilmek. Birçok çekilişte sıra numarası, şifreli ürünlerde şifre telaffuz edilir. İsimde hata olsa bile şifre size aitse sorun yok. Ancak, bizim önerimiz; kesin sonuç için her zaman resmi olarak ilan edilmesini bekleyin.

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Akbank KOBi Bayram Çekilişi

Akbank KOBi Bayram Çekilişi

1 ay 707.029 ₺ Bedava

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı