Kimler Çekiliş Yapabilir. Çekiliş Nasıl Yapılır

Kimler Çekiliş Yapabilir. Çekiliş Nasıl Yapılır

Çekiliş yapmak için gerekli koşullar nelerdir?

Türkiye’de çekiliş düzenleyebilmek için Milli Piyango İdaresi’nden izin alınması gerekmektedir. Gerekli koşullar ve ilgili yönetmeliği http://www.millipiyango.gov.tr/node/25   adresinde inceleyebilirsiniz.

Çekiliş için gerekli başvuru ve işlemleri kendiniz yapabileceğiniz gibi, bu konuda uzmanlaşmış bir ajanstan da destek alabilirsiniz. 2002 yılında kurulan Akro Tanıtım, çekiliş yapan ajanslar arasında en deneyimli firmaların başında gelmektedir. Akro Tanıtım’a ulaşmak için Türkiye’nin her yerinden ve tüm operatörlerden 444 10 22 numaralı telefonu arayabilir, info@akro.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Çekilişler, MPİ izin duyurusunda ilan edilen tarih ve saatte, ilan edilen adreste halka açık olarak yapılır. Yani istediğiniz çekilişi izlemeye gidebilirsiniz. Çekiliş MPİ yönetmeliğine göre; noter, görevlendirilen MPİ yetkilisi, düzenleyen firma yetkilisi, varsa çekiliş yapan ajansın yetkilisinin de katılımıyla oluşan ‘çekiliş heyeti’ tarafından yapılır.

Çekiliş listelerinde katılan her kişinin elde ettiği her çekiliş hakkı için bir sıra numarası verilerek çekiliş listesi oluşturulur. Bu çekiliş listesi çekiliş saatinde heyete sunulur ve birer kopyası noter ve MPİ tarafından saklanır. Çekiliş, katılımcı sayısını oluşturan her hane için 1 torba içinden üzerinde 0-9 arası sayıların yazılı olduğu torbalardan top çekilmesi şeklinde yapılır. Örneğin 12.355 kişinin katıldığı bir çekiliş düşünelim. 5 torba hazırlanır. Her torbada 0-9 arasındaki tüm rakamları içeren birer pinpon topu bulunur. İlk torbada sadece 0 ve 1 rakamları, ikinci torbada ise 0,1 ve 2 rakamları olur. 5 kişi aynı anda bu torbalardan topları çeker ve çıkan rakamın karşısında kimin adı yazıyorsa o kazanır.

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

iddaa Avrupa Şampiyonası Çekilişi

iddaa Avrupa Şampiyonası Çekilişi

2 hafta 225.670 ₺ 100 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı