34. Pınar Resim Yarışması için başvurular başlıyor

34. Pınar Resim Yarışması için başvurular başlıyor

Çocuklar ailenin önemini resmediyor

Bu yıl 34.’sü düzenlenen Pınar Resim Yarışması’nın teması 

‘Ailem ve Ben’ olarak belirlendi. Çocukları, ailesini ve ailesiyle olan ilişkilerini resimle anlatmaya davet eden yarışmanın son başvuru tarihi 15 Nisan 2015. 

Türkiye’nin öncü ve lider gıda markası Pınar’ın 34 yıldır düzenlediği geleneksel Pınar Resim Yarışması başlıyor. Öğrencilere resim sanatını sevdiren ve yetenekli çocukların kendilerini geliştirmelerine imkan veren Pınar Resim Yarışması’nın bu yılki teması ‘Ailem ve Ben’ olarak belirlendi. 

Kurulduğu tarihten bu yana topluma katkı projelerine büyük önem veren ve ürünleriyle olduğu kadar sosyal sorumluluk projeleriyle de çocukların hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine destek olan Pınar’ın geleneksel hale gelen Resim Yarışması’na 6-14 yaş arasındaki çocuklar katılabiliyor.

Türkiye, Almanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bütün ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmada, bu yıl, çocuklardan ailelerini ve aileleriyle olan ilişkilerini resimle anlatmaları isteniyor.

Başvuru için son gün 15 Nisan

Yarışmaya, minikler, 25 cmx35 cm veya 35 cmx50 cm ölçülerinde resim kâğıdına, her türlü resim ve boya malzemesiyle (sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.) yapılmış resimleriyle katılabiliyor. Her okul ve öğrenci, istediği sayıda resimle 15 Nisan tarihine kadar yarışmaya başvurabiliyor. Resimlerin belirtilen tarihe kadar ’Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş. PK:34775- İstanbul’ veya ‘Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş.-Yukarı Dudullu Mahallesi Kürkçüler Cad. Kanuni Sokak No:4 Dudullu-İstanbul’ adresine gönderilmesi gerekiyor.

 

 

Finalistler Sanat Haftası’nda buluşacak

34. Pınar Resim Yarışması’nda jüri değerlendirmesi sonucu seçilecek 23 öğrenci, 15-19 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Pınar Sanat Haftası’nda Ressam Prof. Ergin İnan ve ekibi yönetiminde İstanbul’da sanatla iç içe zaman geçirecek. 

Yarışmada dereceye giren 23 öğrenciye profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası ve İPad mini hediye edilecek. Finalistler arasından, Ressam Prof. Ergin İnan tarafından Sanat Haftası performansına göre yapılacak değerlendirme sonucunda 3 minik ressama da Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla bir yıl süreyle burs verilecek.

 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Eti Popkek ParamKart Çekilişi

Eti Popkek ParamKart Çekilişi

2 ay 900.000 ₺ 8 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı