5. Gratis Resim Yarışması Sonuçları belli oldu

5. Gratis Resim Yarışması Sonuçları belli oldu

Minikler hediyelerini törenle aldı
Gratis’in 7 – 10 yaş arası öğrenciler arası düzenlediği geleneksel resim yarışması sonuçları açıklandı. Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen yarışmanın kazananları İstanbul’dan Elif Nisa Uçar, Antalya’dan Selin Söyüncü ve Samsun’dan Arda Öztürk oldu.
 
Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana, çocukların hayal güçlerini geliştirerek sanat ve resim sevgisi aşılamak amacı ile düzenlenen ve gelenekselleşen Çocuklar Geleceği Çiziyor Resim Yarışması sonuçlandı. Bu yıl “Benim Güzel Ailem” konulu yarışmaya 2 binin üzerinde öğrenci resimleri ile katılım gösterdi. Jüri tarafından yapılan oylama sonucunda yarışmada dereceye giren küçük ressamlar, ödüllerini İstanbul Carousel AVM’de gerçekleştirilen keyifli bir tören ile aldı.
 
7-10 yaş arası çocukların katılımı ile gerçekleşen resim yarışmasında dereceye giren çocukların isimleri ve kazandıkları ödüller şöyle sıralandı: 
 
Yarışmanın birincisi İstanbul’dan Elif Nisa Uçar; Sony Playstation 4 sahibi olurken, yarışmaya Antalya’dan katılan veikinci olan Selin Söyüncü Retina ekranlı iPad mini kazandı. Yarışmaya Samsun’dan katılarak üçüncü olan Arda Öztürk’e ise iPOD nano hediye edildi. Ailelerini resmederek dördüncülük ve beşincilik elde eden İstanbul’dan Alara Tosyalı ile Samsun’dan Ece Vural ise Gratis tarafından hazırlanan hediye paketleri ile ödüllendirildi.

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı