Ankara Shopping Fest 2015 tam 105 hediye dağıtacak

Ankara Shopping Fest 2015 tam 105 hediye dağıtacak

Elektrikli Otomobil ve Jeep Renegade kazanma şansı
25 HAZİRAN 2015-Ankara, bu yıl dördüncüsü hayata geçirilecek Alışveriş Festivali’nde muhteşem bir etkinlik programıyla indirimli alışverişi bir arada yaşatacak. 18 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest-ASF), festival ve indirimlerin yanı sıra renkli  etkinliklerle alışveriş, eğlence ve sürprizlerle dolu bir atmosfer sunacak. 
 
Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan açıklamaya göre, ASF dördüncü yılında da  Ankara’yı eğlence, moda, kültür, sanat ve indirimli satışlarla buluşturarak, Ankaralılara keyifli günler yaşatacak. 18 Temmuz’da başlayacak festivalde sadece Alışveriş merkezlerinde değil, şehrin değişik noktalarında tiyatro gösterileri, müzik gruplarının sunumları, defileler, sergiler yer alacak.
 
-105 TALİHLİYE HEDİYELER-
 
Ankara’yı marka şehir haline getirmek için yürütülen birçok faaliyetten biri olan Ankara Alışveriş Festivali, geçen üç yılda olduğu gibi bu yıl da hediye dağıtmaya devam edecek. Festival boyunca banka kartı ve kredi kartı ile alışveriş yapanlar arasında gerçekleştirilecek çekilişle biri BMV i 8, dördü de Renegade Jeep olmak üzere 5 adet lüks otomobil verilecek. Çekilişte 100 talihliye de Ankara’nın termal tesislerinden birinde iki kişilik tatil hediyesi sunulacak. 
 
 
 
 
 
-SÜRPRİZ HEDİYE YAĞMURLARI-
 
Festival süresince Başkent’te alışverişlerin yoğun yapıldığı bölgelerde 3 dakika havada kalabilen ‘trone” adı verilen bir cihazdan ufak paraşütlerle vatandaşlara hediye bırakacak. Beklenmedik anlarda uçarak gelen hediye yağmuru Ankaralılara keyifli ve kazançlı anlar yaşatacak. 
 
 
-ANKARA KALESİ ETKİNLİKLERİ-
 
Ankara kalesi ve çevresi alışveriş festivali süresince çok sayıda etkinliğe evsahipliği yapacak. Resim ve ebru sergilerinin açılacağı, mehteran takımı ile Ankara Kulübü Seymen ekibinin gösterilerinin gerçekleştirileceği kalede, birkaç kez bakır dövme gösterisi düzenlenecek. 
 
Ahmet Özceyhan kreasyonlarından oluşan Anadolu Rüzgarı defilesinin yapılacağı kalede canlı müzik programları, klasik otomobil sergileri,  kukla gösterileri festivali renklendirecek. Kalede ayrıca orientring yarışması da yapılacak. 
 
-BAŞKENT’İN KADIN ZİYARETÇİLERİ-
 
Festival süresince İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan 16 ilden toplam 3 bin 680 kadın festival süresince günübirlik turist olarak Ankara’ya getirilerek festival heyecanı paylaşılacak. Ankara’nın tanıtılacağı bu etkinlikte, komşu illerle sosyal ve kültürel bütünleşmenin sağlanması hedefleniyor. 
 
-GEZİCİ ÇOCUK TİYATROSU-
 
Ankara Shopping Fest’te çocuklar da unutulmadı. Festival boyunca gezici bir çocuk tiyatrosu semt semt gezerek Keloğlan İsrafa Karşı oyununu sergileyecek. Çocuklara eğlenceli vakit geçirtmenin amaçlandığı tiyatro oyununda bir yandan da geleceğin yetişkinleri olan çocuklara israf yapmamaları öğretilecek. 
 
-AYSUN KABA İLE STİLİNİ KEŞFET-
 
Festival günü özellikle Kızılay ve çevresi hareketlenecek. Ekibiyle festival boyunca otobüs ile tüm Ankara’yı  dolaşacak olan ünlü stil danışmanı Aysun Kaba, açılış günü Kızılay’da başkentli kadınlarla söyleşiler yapacak ve stil danışmanlığı hizmeti verecek. Kaba ayrıca, festivalde mağazalar arasında vitrin yarışması düzenleyecek. 
 
 
 
-ASF DEFİLELERİ -
 
Alışveriş festivalinin olmazsa olmazı defileler bu yıl da göz dolduracak. Festival süresince Başkent’in dört farklı noktasında Hafize Ayık tarafından gerçekleştirilecek dört ayrı defilede Başkentliler modayla buluşturulacak. DJ eşliğinde dans şovlarıyla renklendirilecek defile programlarında tekstil firmalarının kreasyonları görücüye çıkartılacak. 
 
-ANKARA SOKAKLARI HAREKETLENECEK-
 
Festival etkinlikleri Ankara sokaklarına taşacak, sokaklara hareket gelecek. Kent müzisyenlerinin sokakları müzikle buluşturacağı festivalde, yurtdışından gelen sanatçılar da renkli kostümleriyle davul şovları yapacak. 
 
Ankara’nın çeşitli bölgelerinde canlı orkestra kurularak sokakların canlandırılacağı festivalde, vatandaşlar müziğe ve eğlenceye doyacak. 
 
-SERÇEV’DEN GEZİCİ SERGİ-
 
Ankara Alışveriş Festivali geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. Festivalde,  SERÇEV (Serebral Palsili-Beyin Felçli) Çocuklar Derneği yararına sergi düzenlenecek. Sergide satılan fotoğrafların gelirleri SERÇEV’e bağışlanacak. 
 
-GELENEKSEL EL SANATLARI-
 
Festival boyunca Metro Sanat Galerisi’nde Geleneksel El Sanatları sergilenecek. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılmasının amaçlandığı sergide, Keşan dokumadan bakır işlemeye kadar unutulmaya yüz tutmuş 30 ayrı çeşit el sanatı uygulamalı olarak Başkentlilere sunulacak. 
 
-FUTBOL TURNUVASI-
 
Ankara Alışveriş Festivali’nin klasiği haline gelen futbol turnuvası dördüncü kez gerçekleştirilecek. Ulusal ve yerel medyada çalışan basın mensuplarının katılacağı turnuvada kazanan takımlara hediye verilecek. 
 
-İNDİRİMLER-
 
Ünlü marka ve cadde ve sokak mağazalarının indirimler yapacağı festivalde, oteller de konuklarını indirimli fiyatlarla ağırlayacak.  
 
 
-ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANI SALİH BEZCİ-
 
Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Ankara Alışveriş Festivali Komisyonu’nun, Yüksel Tavşan başkanlığında uzun soluklu çalışmalarla festival programı hazırladığını söyledi. Başkent’in kabuğunu kırması için yılmadan çalışılması gerektiğini hatırlatan Bezci, “Ankara Alışveriş Festivali’nin gelenekselleştiğini artık söylememiz mümkün. Geleneksel festival algısı bizi “marka şehir” hedefimize bir adım daha yaklaştıracak” dedi. 
 
Alışveriş Festivali’nin şehre insanların ilgisini çekmek için önemli bir metot olduğunu da kaydeden Bezci, “Nihai hedefimiz siyasetin Başkenti Ankara’nın kültür, sanatın ve turizmin de başkenti haline gelmesidir” diye konuştu. 
 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Akbank KOBi Bayram Çekilişi

Akbank KOBi Bayram Çekilişi

1 ay 707.029 ₺ Bedava

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı