Ankara Shopping Fest Ankara Ticaret Odası Çekiliş Sonuçları belli oldu

Ankara Shopping Fest Ankara Ticaret Odası Çekiliş Sonuçları belli oldu

BMW i8 talihlisi arabasını aldı

8 EKİM 2014 – “İçindeki Festivali Keşfet” sloganıyla 29 Ağustos-13 Eylül tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest-ASF) hediyesi 5 lüks otomobilden biri olan BMW i8, dün yapılan çekilişte Batıkent’te yaşayan işçi emeklisi Cemil Ayverdi’ye çıktı. ATO Başkanı Salih Bezci’den müjdeyi alan Ayverdi, bugün eşi, çocukları ve torunuyla birlikte ATO’ya geldi. Şaşkınlığını gizleyemeyen Ayverdi, ağlayarak otomobiline bindi.

 

Festival süresince 50 TL ve katları olarak banka kartı ve kredi kartıyla alışveriş yapanlar arasından, Milli Piyango Genel Müdürlüğü ile noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişte, 5 lüks otomobilden biri olan BMW İ8’i kazanan Cemil Ayverdi, eşi, çocukları ve torunuyla birlikte ATO Başkanı Salih Bezci tarafından evinden aldırılarak ATO’ya getirildi. Yol boyu sevinç gözyaşı döken Ayverdi, ATO Başkanı Salih Bezci’nin makamında duygularını şöyle dile getirdi:

 

-“DOLANDIRICI ZANNETTİM”-

 

“Dün beni Ziraat Bankası’ndan aradılar. Araba kazandınız dediler ancak itibar etmedim, dolandırıcı zannettim. Çünkü üç gün önce de bir şirketten arayıp düzenli ödeme yaptığınız için elektronik eşya kazandınız demişlerdi. O yüzden inanmadım. Sonra Salih Bey arayınca yine dolandırmaya çalışıyorlar diye düşündük. Telefonu kapattıktan sonra kardeşimi aradım ‘bu da elektronik eşya işi gibi olmasın’ dedim.  Gerçek olduğunu öğrenince gece boyu yatak odası ve balkon arasında mekik dokudum.”

 

 

Kısa bir süre önce oğlunu evlendirdiğini anlatan Ayverdi, Ziraat Bankası’nın banka kartıyla yaptığı alışverişler sonucunda araba çıktığını kaydetti. Hayatı boyunca hep kirada oturduğunu ve tek hayalinin çocuklarına birer ev almak olduğunu kaydeden Ayverdi, “Çocuklarım benim yaşadıklarımı yaşasın istemiyorum. Arabayı satıp onlara ev alacağım. Ben hayatım boyunca babamdan bile harçlık görmedim. Şimdi siz kalkmış bana araba çıktığını söylüyorsunuz. Çok mutluyum” dedi.

 

-“DÜN ÇAĞIRSAYDINIZ CEBİMDE DÖNÜŞ PARAM YOKTU”-

 

Konuşurken şaşkınlığını gizleyemeyen Cemil Ayverdi, Bezci’ye dönerek, “Dün siz beni arayıp araba çıktı dediniz ya. Gel deseydin cebimde sadece 5 lira vardı. Batıkent’ten buraya belki gelirdim ama geri eve dönemezdim” dedi.

 

 -“KANDIRILDIK ZANNETTİM”-

 

  Ankara Ticaret Odası’nın kapısından girene kadar kandırıldıklarını düşündüğünü belirten BMW i8 talihlisi Cemil Ayverdi’nin kızı Şerife Nur Ardıç da “Benim kullandığım telefon numarası babamın adına kayıtlı olduğu için Salih Bey ilk beni aradı. Dolandırıcı zannettim. Telefonda biraz sert çıkıştım kendisine… Daha sonra abimin eşiyle internetten araştırdık. Arabayı ilk internetten gördüm. İlk başta inanmıyordum ama şimdi rüyada gibiyim” dedi.

     

 -“İHTİYAÇ SAHİBİNE ÇIKTI”-

 

 Geçtiğimiz yılın Porsche talihlisi besici Ali Yalçın’ı hatırlatan Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih BezciGörüyorum ki bu yıl da araba ihtiyacı olan birisine çıktı. Bundan dolayı çok mutluyum. İnşallah güzel şekilde değerlendirirler. Hayırlı işlere vesile olmaktan mutluyuz” dedi.

 

Araç talihlisinin kirada oturduğunu öğrenen Başkan Bezci,  ev sahibini arayarak evi Ayverdi’ye satmasını önerdi.

 

-BANKACILAR DA SEVİNDİ-

 

Ayverdi’den önce müşterisi olduğu Ziraat Bankası’nın Çarşı Yenimahalle Şubesi Yöneticisi Pınar Çakmak Eryılmaz ile Portföy Yöneticisi Fatma Çimenci de ATO Başkanı Bezci’yi makamında ziyaret ederek teşekkürlerini bildirdiler. Ayverdi’nin oğlunun düğünü için bankada bulunan nakit parasını kullanmak istediğini, portföy yöneticisinin de nakit taşımak yerine banka kartıyla alışveriş yapmasını önerdiğini anlatan Eryılmaz, “Böylesine mutluluk verici bir olaya vesile olmaktan dolayı sevinçliyiz” dedi.

 

 

-OTOMOBİLE BİNDİ, GÖZYAŞLARINI TUTAMADI-

        

         ATO Başkanı Bezci, Ayverdi ve ailesiyle gerçekleştirdiği sohbetin ardından ASF hediyesi otomobili ATO Binası önüne getirtti. Ayverdi, eşi ve çocukları, lüks otomobili uzun süre ilgiyle incelediler. Ayverdi, bir ara denemek için otomobile bindiğinde çevreden gelen “Daha önce arabanız olmuş muydu?” sorusuna “Bisikletin olmuş muydu diye sorsana” şeklinde cevap verirken gözyaşlarını tutamadı.

 

         Ayverdi, Ankara Alışveriş Festivali’nde yaptığı alışveriş sonucu kendisine çıkan BMW i8 markalı lüks otomobili resmi prosedürün tamamlanmasının ardından, bir ay içinde teslim alacak.

 

 

 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

SMA Optipro 3 Çekilişi 2024

SMA Optipro 3 Çekilişi 2024

2 ay 556.000 ₺ 236 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı