Ankara Ticaret Odası 2016 Otomobil Çekilişi Yapıldı

Ankara Ticaret Odası 2016 Otomobil Çekilişi Yapıldı

Katılım 104 milyon

13 TEMMUZ 2016-Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) 6 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında düzenlediği “Ankara’yı Seviyorum” Alışveriş Kampanyası’nın hediyesi 3 adet Mercedes CLA ve 40 adet Fiat Egea marka otomobil, Milli Piyango İdaresi’nin noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişle sahiplerini buldu.

 

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen çekilişe ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. ATO Başkanı Bezci, çekiliş öncesinde yaptığı konuşmada, kampanyayı, Ankara’da terör saldırılarının ardından sekteye uğrayan ticareti ve sosyal yaşamı canlandırmak amacıyla düzenlediklerini hatırlatarak, “Teröre inat bu kampanyayı düzenledik” dedi.

 

-BEZCİ: “HEDEFİMİZE ULAŞTIK”

 

ATO Meclisi’nin onayı ve Yönetim Kurulu’nun kararının ardından düzenledikleri, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin açılışını yaptığı kampanyanın bir ay sürdüğünü anlatan Bezci, “Çok şükür ki hedefimize ulaştık. 43 aracımızın talihlilerini bugün belirliyoruz” diye konuştu.

 

Daha önce de benzer kampanyalar düzenlediklerini ve iki aracın ihtiyaç sahibi insanlara çıktığını söyleyen Bezci, “Geçen seneki çok ihtiyaç sahibiydi. Dışarıda kağıt toplama işinde çalışan, 1000 lira maaşla geçinen bir vatandaşımıza çıktı. Onun sevincini görmenizi isterdim. İnşallah bugün de ihtiyaç sahiplerine çıkar. Biz de hep birlikte mutlu oluruz” dedi.  

 

-ÇEKİLİŞ NOTER HUZURUNDA YAPILDI-

 

Otomobil çekilişi Milli Piyango İdaresi Başkent Şubesi yetkilileri tarafından Ankara 12. Noteri Lütfullah Ulugün huzurunda yapıldı. Kampanyanın gerçekleştirildiği 6 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Ankara ili sınırları içinde kredi kartı veya banka kartı ile alışveriş yapan tüm vatandaşlar, her 25 TL’lik alışverişleri karşılığında bir çekiliş hakkı elde ettiler. Kampanya süresince kazanılan katılım hakkı sayısının 104 milyon 242 bin 725 olduğu, bankalardan gelen verilerin “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında vatandaşların bilgileri görünmeyecek şekilde kapalı olarak Milli Piyango İdaresi’ne iletildiği bildirdi. Otomobil kazanan 43 asil talihli ile 43 yedek talihli, ATO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ile çekilişi izlemeye gelen vatandaşlar tarafından torbadan elle top çekme yöntemiyle belirlendi.

 

ATO Başkanı Bezci, çekilişin ardından iki talihliyi arayarak Mercedes CLA kazandıkları müjdesini verdi. Bezci, “Kazanan talihlilere hayırlı uğurlu olsun. İnşallah ülkemiz bir daha terör eylemleriyle karşılaşmaz. Biz de normal festivallerimizi yaparız, Ankara da layık olduğu gibi marka şehir olur. Bu tip organizasyonlar yaşadığımız şehir için çok önemli” dedi.

 

Otomobil kazananların listesi, en geç 19 Temmuz  tarihinde www.kimkazandi.com 'da 

 

 

 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

AnkaMall Yeni Yıl Çekilişi

AnkaMall Yeni Yıl Çekilişi

2 ay 2.000.000 ₺ 500 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı