Ayakkabı tasarla, ödül kazan

Ayakkabı tasarla, ödül kazan

İDMİB yarışması
İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), Türk ayakkabı sektörünün yaratıcı gücünün yükselmesi, özgün tasarımlarını yaratma ve satma isteklerinin güçlendirilmesi, yetenekli gençlerimizin ve özgün tasarımların teşvik edilmesi ve yeni tasarımcıların sektöre hızla kazandırılması amacı ile 2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması’nı düzenlemektedir.
 
 
İDMİB Yaz mevsiminin enerjisinin ve coşkusunun ayakkabı tasarımlarındaki etkisini ortaya koymak bakış açısı ile tasarımcıları geleceğin trendlerini belirleyecek ürünleri tasarlamaya, ihracatı arttıcı kazanımlar oluşturmaya davet etmektedir.“2.Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması”, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından; uluslararası ölçekte tümü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine, lisans öğrencilerine, profesyonel ve akademisyen tasarımcılara açık olarak iki farklı temada düzenlenmektedir.
 
Bunlar:
 
1 Kadın Ayakkabıları: 2017 İlkbahar-Yaz sezonuna ait, ihraç edilebilecek ve sektöre katma değer sağlayacak kadın ayakkabıları olması gerekmektedir.
2 Erkek Ayakkabıları: 2017 İlkbahar-Yaz sezonuna ait, ihraç edilebilecek ve sektöre katma değer sağlayacak erkek ayakkabıları olması gerekmektedir.
 
Ürünlerin tasarımı estetik kaygılar kadar; fonksiyonel zenginlik, kullanılabilirlik, üretime uygunluk, maliyet, yenilik, katma değer yaratma ve ihracata yönelik rekabet gücü oluşturma ölçütleri doğrultusunda değerlendirilecektir. Bu çerçevede; hazırlanacak tüm proje sunumları ve raporlarının tema ile uyumu ve kullanılacak malzemelerin şartnamedeki ana tema ile örtüşmesi titizlikle değerlendirilecektir. Geleceğin ayakkabılarını tasarlayan çocuklarımızdan “Neşeli Ayakkabılar” temalı, serbestçe hayal ettikleri kadın, erkek, çocuk ve her tür ayakkabıları çizmeleri beklenmektedir.
 
 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

TCL Arsenal Çekilişi

TCL Arsenal Çekilişi

3 ay 670.690 ₺ 20.000 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı