Green Card Çekiliş Sonuçları Mayıs 2022

Green Card Çekiliş Sonuçları Mayıs 2022

Green Card Çekilişi Yapıldı!

Green Card Çekilişi 7 Mayıs 2022, bugün yapıldı! Green Card Çekiliş Sonuçları ne zaman açıklanacak? Green Card Çekilişi hakkında detaylı bilgiler.. DV2023 Green Card Çekiliş Sonucu nerede açıklanıyor, nereden sorgulanabilir?

Green Card Çekilişi için sayılı günler kaldı. DV-2023 Green Card Çekilişi ile binlerce kişi Amerika’da kalıcı ikamet ve çalışma hakkı kazanacak. İşte Green Card Çekilşi ve Çekiliş Sonuçları ile ilgili detaylar..

Green Card Çekiliş Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Green Card Çekiliş Sonuçları 7 Mayıs 2022 tarihinde, öğle saatlerinde açıklanacak.

Green Card Çekiliş Sonucu Nereden Sorgulanabilir?
Çekiliş Sonuçları ABD Büyükelçiliğine ait bu adresten sorgulanabilir:
http://www.dvlottery.state.gov

Bu sayfada Katılımcı Durum Kontrolü (023 Entrant Status Check) yazan kısımda ‘Check Status’ butonuna tıklayıp aşağıdaki bilgileri girerek sorgulama yapabilirsiniz.

  1. Başvuru sırasında size verilen “konfirmasyon numarası”
  2. Soyadınız
  3. Doğum yılınız

Doğrulama kodunu girerek kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. Unutmayın kazanıp kazanmadığınıza dair size bir bilgi gönderilmiyor. Sadece verilen linkten sorgulama yaparak çekiliş sonucunu öğrenebilirsiniz.

Green Card Çekilişini Kazananlar Ne Yapmalı?
Green Card DV 2023 Çekilişini kazananların yukarıdaki linkten Katılımcı Durum Kontrolü sayfasına giderek burada öncelikle başvuruda belirttiğiniz bilgileri güncellemesi ve sonrasında DS-260 formunu doldurması gerekiyor.

Green Card Çekilişini Kazanamayanlar Tekrar Katılabilir mi?
Evet. Bu yıl kazanamadıysanız bir sonraki yıl için tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Green Card Çekilişi Nasıl Yapılıyor?
Dünya genelinde yapılan başvurular değerlendirilip elendikten sonra rastgele yöntemle bilgisayarda yapılacak çekiliş sonucu kazananlar belli oluyor. Her kıta için verilecek vize sayısı belirleniyor ve her ülke içinde yapılan çekiliş sonucunda en fazla kıta toplam vize sayısının %7’sini geçmeyecek adette vize veriliyor.

Green Card Çekiliş Sonucu Kaç Kişi Kazanacak?
Her yıl toplam 55.000 kişi Green Card almaya hak kazanıyor. Kazananlar ancak gerekli koşulları sağlayabilmeleri halinde vize alabiliyorlar. Yani Green Card sahibi olanlar bu sayıdan daha az. Bu sayının önümüzdeki yıllarda 85 bin civarına çıkartılması da geçtiğimiz yıl gündeme gelmişti..

Green Card Çekilişine Ne Zaman Katılabilirim?
DV 2023, yani bu yıl Mayıs ayında yapılacak çekilişe katılmak için geç kaldınız. 7 Mayıs’ta yapılacak çekiliş için katılımlar geçtiğimiz yıl Ekim ayında başladı ve 9 Kasım tarihinde sona erdi. Önümüzdeki yıl için 2022 Ekim ayında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Green Card Çekilişine Nasıl Katılabilirim?
Her yıl yapılan Green Card Çekilişi için katılımlar ABD Büyükelçiliği tarafından ve sadece online olarak alınıyor. Çekiliş için başvurularınızı Ekim ayında aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. https://dvprogram.state.gov/

Green Card Çekilişi Hakkında Bilgiler;
Çekilişe katılmak için gerekli şartlar, Green card Çekilişine kimler katılabilir, başvuru formu, başvuru formunda neler sorulduğu, Türkçe açıklamaları, başvuru sırasında yanınızda bulunması gerekli belgeler ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgi için:

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı