Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları

Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları

Hadi benzeri hangi yarışmalar var? Eleq, Türkiye Yarışta, Que, Oyna Kazan ve diğerleri…

Canlı, ödüllü bilgi yarışmalarının sayısı her geçen gün artıyor. Hadi, Eleq, Türkiye Yarışta, Que derken önümüzdeki günlerde Oyna Kazan adlı yeni yarışma da bu tarz yarışma sevenlerin hayatında yer etmeye başlayacak. Peki nedir bu yarışmalar, kısaca bahsedelim,

TÜRKİYE YARIŞTA
Datanet Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilen yarışma, hergün saat 19:30'da başlıyor. Yarışmada 12 soru var ve cevaplama süresi 10 saniye ile en uzun yarışma. Yarışma başına ortalama 5.000 TL ile 7.000 TL arasında ödül dağıtılıyor. Kazanılan ödül 20 TL'ye ulaştığında, kazanılan para çekilebiliyor. Davet edilen kişilerin üye olması veya referans kodu girilerek joker kazanılabiliyor. Takipçi sayısı şu an için 50.000 üzerinde ve her geçen gün artıyor.

ELEQ
Türk Telekom tarafından hayata geçirilen ELEQ her gün saat 20:00'da başlıyor. Yarışmada toplam 10 soru soruluyor ve günün ödülü 10 soruyu doğru bilenler arasında paylaştırılıyor. Kazanılan ödül 50 TL ye ulaştığında, kazanılan para çekilebiliyor. Yarışmada davet edilen ve üye olan kişi başına joker kazanılıyor. Yarışmanın ödülü 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişiyor. Şu an 60.000 takipcisi var. O yüzden dağıtılan ödüller ufak olmasına karşı kişi başı kazanılan ödül diğer yarışmalara göre daha fazla.

HADİ
Hadi Canlı Bilgi Yarışması uygulamalarının Türkiye'deki ilk örneklerinden. Uygulamanın arkasında Turkcell'in olması, günde 2, bazı günler 3 yarışma düzenlemesi ve günlük dağıtılan ödüllerin 3.000 TL ile 30.000 TL arasında olması nedeniyle takipçi sayısını 6 milyonun üzerine taşımış durumda. Her gün saat 12:30 ve 20:00’da, bazı günler ilaveten 21:30’da başlayan Hadi'de toplam 12 soru soruluyor ve ödüller bu 12 soruya doğru cevap verenler arasında paylaştırılıyor. Hadi'yi yarışma başına ortalama 600.000 kişi oynuyor. Kazanılan ödül 20 TL'ye ulaştığında, kazanılan para çekilebiliyor. Davet edilen kişilerin üye olması veya referans kodu girilerek joker kazanılabiliyor.

QUE
Saat 21:15 ile en geç saatte başlayan yarışma, benzerleri arasında en yenisi. Yarışmada toplam 10 soru soruluyor ve günlük 500 TL ile 1.000 TL arasında ödül dağıtılıyor. Ödül az olmasına karşı takipçi sayısının 15.000 civarinda olması kazanılan ödülün miktarını tatminkar kılıyor. Davet edilen kişilerin üye olması veya referans kodu girilerek joker kazanılabiliyor.

Şu an için güvenilir ve stabil uygulamalar bunlar. Fakat önümüzdeki günlerde hayatımıza yeni bir uygulama daha katılacak.

OYNA KAZAN
Türkiye’nin En Çok Kazandıran Canlı Bilgi Yarışması Oyna Kazan İbrahim Selim’in Sunumu ile Yakında Sizlerle! sloganı ile uygulama marketlerde yerini aldı. Onedio tarafından hayata geçirilen yepyeni bilgi yarışması Oyna Kazan'da diğer yarışmalarda olduğu gibi gerçek para ödüllü bir yarışma. Ancak yarışmayı diğer yarışmalardan ayıran bariz özellikler var. Örneğin diğer yarışmalarda soru sayısı 10 veya 12 olarak sınırlı ve para ödülü bu soruları doğru cevaplayanlar arasında paylaştırılıyor. Fakat Oyna Kazan'da belirli bir soru sayısı bulunmuyor. Yarışmada para kazanabilmek için son 10 kişi içine girmek gerekiyor. Son 10 kişiye kalan herkes en düşük ödülü kazanmaya hak kazanıyor. Ama büyük ödülü kazanmak için yarışmanın birincisi olmak gerekiyor. Oyna Kazan'da jokerler de farklılık gösteriyor. Yarışmada 3 ayrı joker bulunuyor. "Ekstra Can", Eleme" ve Çift Cevap" jokerleri son 10 kişiye kalana kadar kullanılabiliyor. Son 10 kişiye kalındıktan sonra haksız rekabeti önlemek için joker kullanma imkanı bulunmuyor. Joker hakları kod veya davet ile kazanılmıyor. Jokerler 2,99 TL veya 6,99 TL veya 12,99 TL'ye satın alınabiliyor.
Şu anda beta sürümünde olan Oyna Kazan'ı uygulama marketlerden indirmek mümkün. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra “Giriş Bileti” yazan yere kod “oynadıkçakazan” yazmanız yeterli oluyor.

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

AnkaMall Yeni Yıl Çekilişi

AnkaMall Yeni Yıl Çekilişi

2 ay 2.000.000 ₺ 500 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı