Süt Sağarken Öğrendi #AnkaraShoppingFest

Süt Sağarken Öğrendi #AnkaraShoppingFest

Ali Yalçın arabayı kazandı
“Şimdi Ankara’da Olmanın Tam Zamanı” sloganıyla 29 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest-ASF) hediyesi 13 lüks otomobil noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişle sahiplerini buldu. 
 
Ankara Ticaret Odası’ndan (ATO) yapılan Açıklamaya göre, ASF süresince başkent sınırları içerisinde banka kartı ve kredi kartı ile 50 TL ve katları kadar alışveriş yaparak çekiliş hakkı kazanan 13 kişi 1 Porsche Cayman, 6 Audi A1 ve 6 Audi A3 sahibi oldu. 
 
Otomobil talihlilerinin belirlenmesi için çekiliş Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda Ankara 46. Noter Vekili Cevdet Kabiş ve Milli Piyango yetkilileri huzurunda gerçekleşti. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ASF Komisyon Başkanı Yüksel Tavşan ile ATO Yönetim Kurulu üyeleri ile ASF Komisyon üyelerinin katıldığı çekilişte talihliler torbadan elle top çekme yöntemiyle belirlendi. 
 
13 asil, 13 de yedek talihlinin belirlendiği çekilişte konuşan ATO Başkanı Salih Bezci, "İnşallah otomobiller ihtiyaç sahiplerine çıkar" dedi. Geçen yıl düzenlenen festivalde  222 otomobilin hediye edildiğini hatırlatan Bezci, bu yıl lüks segment araba hediye etmeyi tercih ettiklerini söyledi. Bezci, 29 Ağustos'ta başlayıp, 14 Eylül'de sona eren festivalde, 17 gün boyunca kültür ve sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiğini ifade etti.
 
Festival boyunca Ankara'nın ilçeleri dahil her yerinden banka ve kredi kartıyla 50 lira ve katları kadar alışveriş yapanların çekiliş hakkı kazandığına dikkati çeken Bezci, anlaşmalı 26 bankanın kredi ve banka kartıyla alışveriş yapanların 21 milyon 972 bin 377 çekiliş hakkı kazandığını kaydetti.
 
Ankara Shopping Fest'in Başkent için çok önemli olduğunu ve herkesin sahiplenmesi gerektiğini vurgulayan Bezci, "Bizim nihai hedefimiz, Ankara'nın turizm pastasındaki payını arttırmak. Bu hedefe ulaşabilmek için takip etmemiz gereken yol, 'Marka Şehir' yoludur. Ankara Shopping Fest, bu yoldaki vitrinimizdir. Ankara, Alışveriş Festivali’yle alışverişin başkenti haline gelirken, kazandırmaya ve sevindirmeye devam ediyor. Geçen yıl festivalimiz 222 talihliyle hafızalara kazınırken, bu yıl da 13 kişinin sahibi olacağı 1 Porsche Cayman, 6 Audi A1 ve 6 Audi A3 otomobil hediyemizle zihinlerde yer edecek" diye konuştu. 
 
ATO Başkanı Bezci, halka açık olarak yapılan ve vatandaşların izleyici olarak katıldığı çekilişin ardından Porsche Cayman otomobil kazanan Ali Yalçın’ı arayarak kutlamak istedi ancak Yalçın, araba kazandığı haberine inanmayarak telefonu kapattı. İkinci kez aramada da Bezci’ye inanmayan Yalçın, alışveriş yaptığı kartın ait olduğu Banka Müdürü’nün aramasıyla ikna oldu. Bezci, Yalçın’ı kazandığı arabayı görmesi için ATO’ya davet etti.
 
-SÜT SAĞARKEN PORSCHE KAZANDI-
 
ATO Başkanı Salih Bezci, yaklaşık 450 bin TL değerinde otomobil kazanan talihli Ali Yalçın’ı öğleden sonra makamında kabul etti. Şaşkınlığını üzerinden atamayan Yalçın, Çubuk ilçesinde süt üreticisi olduğunu belirterek, "Süt sağarken, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci aradı, 'Porsche kazandınız' dedi, inanamadım" dedi. 
 
Otomobil kazanan Yalçın'ı tebrik eden Bezci, Porsche Cayman'ın yaklaşık 450 bin lira, vergisinin ise 50 bin lira civarında olduğunu söyledi.
 
Yalçın, veraset ve intikal vergisini ödeyebilecek durumda olduklarını belirterek, Porsche otomobili ne yapacağı konusunda henüz karar vermediğini ifade etti. Büyük ihtimalle hediye otomobili satacağını kaydeden Yalçın, parayı hayvancılık sektöründe değerlendirebileceğini söyledi.
 
Otomobil talihlisi Yalçın’la birlikte Porsche Cayman otomobilin önünde hatıra fotoğrafı çektiren Bezci, “Çekilişe başlarken inşallah ihtiyacı olana çıkar demiştik, öyle de oldu” dedi. Talihli Yalçın, kazandığı otomobilin sadece veraset ve intikal vergisini ödeyecek. ASF kapsamında hediye edilen bir adet Porsche Cayman, 6 adet Audi A1, 6 adet Audi A3 Bayramdan sonra sahiplerine teslim edilecek. 
 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı