Toplam 5000 TL kazandıran yarışma

Toplam 5000 TL kazandıran yarışma

Yağmur Dergisi kazandırıyor

Edebiyata ve yazmaya ilgi duyanlar bu yarışmaya katılarak hikâyelerini paylaşıyor.  Yağmur Dergisi tarafından her yıl düzenlenen hikâye yarışması bu yıl, yedinci kez hikâyecilere kapısını aralıyor. Konu sınırlaması olmayan yarışmanın bu seneki jürisinde alanında usta isimler yer alıyor.

Ali Şanverdi, Sezai Coşkun, Şemsettin Yapar, Yılmaz Yılmaz, Zekeriya Başkal ve Zekeriya Kantaş'ın değerlendireceği hikâyelerin son kabul tarihi 13 Kasım 2015. Edebiyat dünyasına yeni ve kalıcı isimler kazandırmak isteyen Yağmur dergisinin bir diğer gayesi ise edebiyata katkı sağlayıp sürekliliği oluşturmak. Yarışma sonucunda birinci olacak hikâye 2.500, ikinci 1.500, üçüncü 1.000 TL ile ödüllendirilecek. Üç adet 500 TL'lik mansiyon ödülünün verileceği yarışmanın sonuçları 11 Aralık 2015'ten sonra açıklanacak. 

Yarışma Şartları

1 - Hikâyeler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

2 - Hikâyeler, 5.000 kelimeyi kesinlikle geçmemelidir.

3 - Adaylar yarışmaya en fazla iki hikâye ile katılabilir. (İki hikâye ile katılanlar aynı rumuzu kullanmak zorundadır.)

4 - Üstünde sadece rumuzun yazılı olduğu küçük bir zarfın içinde, yarışmacının fotoğrafını, ismini ve iletişim bilgilerini kapsayan bir öz geçmiş olmalıdır. 18 yaşın altındaki katılımcılar
www.yagmurdergisi.com.tr adresinde yer alan “Veli İzin Belgesi”ni velilerine imzalatarak küçük zarfın içine eklemelidir. Bu zarfla birlikte hikâyenin dijital versiyonunun olduğu bir CD ve üç ayrı hikâye nüshası büyük bir zarfın içine konulmalıdır.

5 - Hikâye yarışmasında yer alıp ödül kazanan hikâyeler Yağmur Dergisi’nin ilerleyen sayılarında yayımlanabilir. Yayımlanan hikâyelere ayrıca telif ödenmez.

6 - Gönderilen hikâye ya da ürünler seçilmese de geri iade edilmez.

7 - Hikâye yarışması neticeleri, 11 Aralık 2015 tarihinden sonra www.yagmurdergisi.com.tr internet adresinde ilan edilecektir.

 

Teslim Adresi:

Yağmur Dergisi 7. Hikâye Yarışması

Bulgurlu Mah. Bağcılar Cad. No: 1 Üsküdar / İstanbul Tel: 0216 522 11 44

www.twitter.com/yagmurdergisi - www.facebook.com/Yagmurcomtr

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Akbank KOBi Bayram Çekilişi

Akbank KOBi Bayram Çekilişi

1 ay 707.029 ₺ Bedava

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı