Usta sanatçı çekiliş ile otomobil hediye etmişti #Kayahan

Usta sanatçı çekiliş ile otomobil hediye etmişti #Kayahan

Farkını göstermişti

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Nisan 2015 günü 66 yaşında aramızdan ayrılan usta sanatçı Kayahan'ı saygı ve özlemle anıyoruz. 

Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan Kayahan Açar, müziğe kattığı rengin yanı sıra bir noktada diğer tüm sanatçılardan ayrılmıştı. 1990'ların sonları 2000'lerin başları ile birlikte sanatçıların yayın telif gelirlerinde sorun yaşamaları ve radyolar ile yaşadıkları sıkıntılar sonucunda albüm satışlarında düşüşler yaşanmaya başlayınca usta sanatçı Kayahan Açar, çekiliş ile otomobil hediye etmişti.  7 Haziran'da Rumelihisarında gerçekleşen çekiliş sonucunda bir hayranı Volvo hediye etti. Albüm üzerindeki bandrolü kısa mesaj ile Turkcell üzerinden gönderenler çekilişe katılmıştı. Çekiliş ile ilgili ise şunu kaydetmişti: "Devlet kurumları da, Turkcell ve Volvo da çok yardımcı oldu. Volvo, 85 bin TL'lik otomobili 52 bin 500 TL'Ye verdi. Bütün bunlar, biriktirdiğim sevgi sayesinde oldu"

 

İşte o günlerin gazetelerinden haberler ile usta sanatçı Kayahan'ın görüşleri: 

 

Korsan albümünüzü almayanlara yönelik başlattığınız ödül kampanyasından bahseder misiniz biraz ? 

Çok düşündüm , madem ki korsanı cezalandıramıyoruz , o zaman iyi yapanı ödüllendirelim dedim.Bu albümümde sanatçı olarak kendi payımdan düşene bir çekiliş yaparak ki bu konuda Milli Piyango ile detayları görüşüyorum – 50 Milyar eski Türk lirası , 50 bin Yeni Türk liralık bir ödülü bir dinleyicime vermeye karar verdim.Dürüstçe sofrasından kesip , bu albümün orijinalini satın alanları ödüllendirmek istedim.Tahmin ediyorum ki şimdi korsanlarda bu albümü satın alıp çekilişe katılırlar.Bu ödüller arasında bir çift Gömeç’te Sevgi Köyündeki villamızda bir hafta konuğumuz olacak, ayrıca 50 kişiye de albümümün cd ve kasetinden oluşan özel albüm kutularından kazanacak.Bir sanatçı olarak düşünmek zorunda olduğum ve yapmak zorunda olduğumu hissettiğim bir şeydi bu.Dinleyicilerimden binlerce mektup geliyor , aralarında şöyleleri de var : “Benim babam bekçi , koruma .Bizim paramız çok az ama hiçbir zaman korsan almadık” diyor.O kadar etkiliyor ki beni bu dinleyenler inşallah bu 50 Milyar birisinin hayatını kurtarır. 

Çekilişi nasıl yapacaksınız ? 

Çekilişi yaparken albümdeki bandrolleri dikkate alacağız.Her albümde kaset veya cd fark etmez bir bandrol numarası var.Kültür bakanlığından alınan bandrollerin sayıları resmidir.Biz çekilişi bu resmi rakamlar üzerinden yapacağız.Bu ödül miktarını cebimden ayırmıştım ve bu para Allah’ın izni ile birisine gidecek.Dinleyiciler nasıl ki albümlerini alırken bize helal ediyorsa bende şimdiden bu parayı helal ediyorum.Kazanan talihli Haziran ayında belli olacak.Şimdi bazı çatlak sesler var , bunlar “Kayahan’ın albümü satmıyor ondan öyle yapıyor” diyorlar , Onlara sözüm şöyle bu albüm 224.366 adet satmıştır ki bu günümüz koşullarında oldukça iyi bir rakamdır.Bu albümü 150 bin cd , 250 bin kaset olarak basıldı ve Haziran’a kadar bir tane bir basmayacağız , yani çekilişi yapıncaya kadar bu sayıda kalacağız.Bunu albümü ilk çıkarttığımızda yapsaydık o zaman Kayahan Bey albümünden memnun değil galiba hediye dağıtıyor “ diyeceklerdi. Şunu da söylemek istiyorum , bu güne kadar albümü satın alanlar da bu çekilişe katılabilecekler. 

Kaynak: michaelshow.com 

 

 

 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

SMA Optipro 3 Çekilişi 2024

SMA Optipro 3 Çekilişi 2024

2 ay 556.000 ₺ 236 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı