Videonun En Komiği Sen Ol  iPhone 6’yı Kap

Videonun En Komiği Sen Ol iPhone 6’yı Kap

En çok beğeni al, kazan

Türkiye’nin popüler tarihine geçmiş en önemli ses kayıtlarını cep telefonuyla kendi görüntüsüyle sosyalleştirmek amacıyla tasarlanan Playback uygulaması yepyeni bir eğlence trendi yaratacak. Eski Türk filmi diyaloglarından unutulmaz siyasi demeçlere kadar geniş bir yelpazede kendi filmlerini hazırlayıp en çok beğeni alanlar iPhone 6 ile ödüllendirilecek...

 

Yazılımların yetenek ve kalitesinin artmasıyla akıllı cep telefonları birer iletişim aracı olmaktan çıkıp eğlence aleti haline dönüştü. Özellikle her an internete bağlı olması sayesinde bir paylaşım merkezi haline gelen telefonlar, eğlenceyi de sosyalleştiriyor.

Bu veriler göz önünde bulundurularak tamamen Türk bilgi birimi ve tasarımıyla hayata geçirilen Playback uygulaması, kullanıcıların kendi yarattıkları komik içerikleri birbirleriyle paylaşmalarını hedefliyor.

Playback uygulaması en basit tanımıyla telefon sahiplerinin sisteme yüklenmiş ses kayıtlarını kendi görüntüleriyle, kendileri konuşmuş gibi göstermesi üstüne kurulu. Geniş bir yelpazede kategorik olarak sınıflandırılmış ses kayıtlarından en beğenileni seçip tek bir tuşla onu eğlenceli bir video haline getirmek mümkün.

Çekilen videolar düzenlendikten sonra yine tek bir tuşa basarak Playback’teki kullanıcı profiline yükleniyor. Kullanıcının takipçileri yüklenen video’yu beğenip yorum yazabiliyorlar. Ayrıca Facebook Vine ve benzeri sosyal medya uygulamalarıyla paylaşılabiliyorlar.

 

Devrim niteliğinde özellikler

Playback uygulaması devrim niteliğindeki birçok özelliğiyle benzerlerinden ayrılıyor. Bunların başında bir filmin tek bir kişi tarafından değil, birkaç farklı kişi tarafından hayata geçirilebilmesi geliyor: Bir kullanıcı bir sesin üstünde belli bir yere kadar konuşup kalan kısmını başkasının seslendirmesi için kaydedebiliyor. Böylece karşılıklı komik diyalogları yaratmak mümkün.

Bunun dışında benzerlerinin aksine Playback kullanıcıları kendilerine sunulan ses kayıtlarına mahkum değil. İsterlerse televizyon ya da benzeri ortamlardan ses kaydedip bunu kendileri ve diğer Playback’çilerin kullanımlarına sunabiliyorlar.

 

En eğlenceli ses kütüphanesi

Üstüne görüntü koymak için hazırlanan kütüphanede gerçekten çok eğlenceli sesler mevcut: Kemal Sunal’ın Kibar Feyzo’sundan Şener Şen’in Züğürt Ağa’sından Çakallarla Dans filmi repliklerine kadar filmler kategorisi; Reha Muhtar’ın orijinal haber sunumlarından Justin Bieber fanatiklerinin serzenişlerine kadar uzanan internet fenomenleri; Kurtlar Vadisi’nden Kardeş Payı’na kadar en çok hatırlanan dizi satırları yepyeni bir eğlence dünyası yaratmak için Playback kullanıcılarını bekliyor.

 

Ödüllü sosyalleşme imkanı

Playback uygulaması, aynı Instagram ve Facebook gibi kendi içinde önemli sosyalleşme araçları sağlıyor. Bir kullanıcıyı takip etmek, onun gönderilerini beğenmek ve başkalarıyla paylaşmak mümkün. Bu şekilde yeni dostlukların kurulması ve video fenomenlerinin doğması da mümkün hale gelecek. Playback yeni fenomenleri hayata geçirmek için düzenli hale getirmeyi planladığı ödüllü yarışmalar hayata geçirecek.

İlk yarışma Mart başında başlıyor: 1 Mart’tan itibaren hazırlanan videoları üretenler arasındaki yarışma 1 Haziran’a kadar sürecek. Bu tarihte Playback videosu en çok beğeni almış Playback’çi iPhone 6 ile ödüllendirilecek. Elbette videosunu en çok paylaşan ve sosyal medyada yayılmasını sağlayan kullanıcı diğerlerine göre daha şanslı olacak. Yarışmaya katılmak isteyenler http://www.playback.zone adresinden ödülü takip edebilirler.

 

Playback uygulaması Apple App Store üstündeki http://get.playback.zone linkinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Tarsu AVM iPhone 15 Çekilişi

Tarsu AVM iPhone 15 Çekilişi

2 ay 149.997 ₺ 500 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı