Zeki Alasya'yı saygı ve rahmetle anıyoruz

Zeki Alasya'yı saygı ve rahmetle anıyoruz

Kimkazandi.com olarak bizim usta ile ilgili notlarımız...

Türk sinemasının, tiyatrosunun büyük ustası Zeki Alasya'yı 8 Mayıs 2015 günü kaybetmenin hüznünü hep birlikte yaşıyoruz.

 

Devekuşu Kabare başta olmak üzere Metin Akpınar ile ve zaman zaman Kemal Sunal ile yaptığı filmleri, oynadığı dizileri ile gönüllerde taht kurdu. Biz de Kimkazandi.com olarak bizi ilgilendiren odakta bıraktığı güzel hatıraları paylaşmak istedik. 

 

Zeki Alasya, Metin Akpınar ile birlikte Milli Piyango'nun Yılbaşı Çekilişlerinin tanıtım videolarında rol almıştı. Tek kanallı dönemlerde birlikte piyangoyu tanıtıyorlardı. 

 

 

 

 

Bir önemli not ise 2004 yılında rol aldığı "Şans Kapıyı Kırınca "filmi. “Şans Kapıyı Kırınca” tipik bir orta direk olan Yurdum Ailesi’nin bir yarışma programıyla başlayan kahkaha dolu serüvenini konu alıyor. Yurdum ailesi izlenme rekorları kıran Şans Kapıyı Kırınca adlı yarışma programına katılır. Kazandıkları takdirde bir çok pahalı hediyenin sahibi olacaklardır. Bu önemli görev evin reisi olarak Kuddusi Yurdum’ a düşer. Yarışmaya çok iyi hazırlanan Kuddusi, son cevapta takılır ve büyük ödülü kaybederler. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayan ailemizi sürpriz bir teselli armağanı beklemektedir: Barboonia Adası’nda bir haftalık bir tatil…

 

Filmle ilgili detaylara http://www.sinematurk.com/film/8480-sans-kapiyi-kirinca/#sthash.hhSXG2cC.dpuf adresinden erişebilirsiniz. 

 

Televizyonlarımızda yüzlerce kez gösterilen ve her seferinde izlemekten keyif aldığımız "Köyden İndim Şehire" ise şans kavramına bir başka boyut getirmişti:) 

 

 

 

Sen büyük ustayı hangi filmle, hangi karakterle hatırlıyorsun? 

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

SMA Optipro 3 Çekilişi 2024

SMA Optipro 3 Çekilişi 2024

2 ay 556.000 ₺ 236 ₺

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı