Meryem Kasap

Meryem Kasap

Meryem Kasap Survivor 2021 Ünlüler

Meryem Kasap kimdir? Survivor 2021 Ünlüler takımında olan Meryem Kasap kaç yaşında, nereli? Milli sporcu Meryem Kasap geçen sezon sakatlanarak veda ettiği Survivor’a bu sene geri dönüyor. Geçen sezon Gönüllüler için yarışan Meryem Kasap Survivor 2021’de Ünlüler takımı için yarışacak. Meryem Kasap hakkında neler biliyoruz? Meryem Kasap kimdir, kaç yaşında, nereli?

 

Meryem Kasap kimdir?
Meryem 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da doğdu. 3 çocuklu ailenin en küçüğü olan Meryem Kasap spor hayatına lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynayan Meryem Kasap, daha sonra bireysel spor yapma kararı aldı ve atletizme yöneldi. Atletizm hayatına yüksek atlama ile başlayan Meryem 2-3 yıl bu branşı yaptı. Sakatlandıktan sonra 400 metre branşına geçti.

İlk yılında 400 metrede Türkiye şampiyonluğuna ulaştı ve milli takıma seçildi. Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil eden Meryem bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı. Meryem Kasap Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümünü bitirdi.12 yıllık spor hayatının, 8 yılı milli takım sporcusu olarak geçiren Meryem hala aktif spor hayatına devam ediyor ve aynı zamanda fitness eğitmenliği ve Personal Trainer'lık yapıyor.

Geçtiğimiz sezon Survivor’a sakatlığı yüzünden zorunlu veda etmek zorunda kalan Meryem Kasap, 2021 sezonunda Ünlüler kadrosuna dahil oldu.

Bunları Kaçırma

Yeni Başladı

Sıcak Haber

Yeni Açıklandı