Akbank Evde Kısa Film Yarışması

Akbank Evde Kısa Film Yarışması

Akbank Sanat Evde Kısa Film Yarışması

Akbank Evde Kısa Film Yarışması. Evde vakit geçirdiğimiz bu günlerde, Akbank Sanat kısa film üretim heyecanını eve taşıyor. 4 Mayıs-4 Haziran 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek Akbank Evde Kısa Film Yarışması ile sinemaseverleri yepyeni bir deneyim bekliyor.

Katılımcıların yarışmaya katılabilmek için @akbanksanat Instagram sayfasını takip etmeleri, 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren çektikleri en az 2 en fazla 5 dakikalık kısa filmi kendi Instagram sayfaları üzerinden #akbankevdekısafilm hashtag’i ile @akbanksanat'ı mentionlayarak paylaşmaları gerekmektedir.
Yarışma detayları için tıklayınız. 


Jüri üyeliğini Yönetmen, Senarist, Yapımcı Selim Evci, Yönetmen, Reklam Yönetmeni Fatih Kızılgök, Akbank Sanat Dijital iletişim Yöneticisi Sami Kısaoğlu, Akbank Sanat İletişim ve Basın Yöneticisi Çağla Demiralp, TBWA İstanbul Kreatif Direktörü Arkın Kahyaoğlu ve TBWA İstanbul  Metin Yazarı Vehbi Bozdağ‘ın üstlendiği yarışmanın sonuçları 22 Haziran 2020, saat: 17.00’de Akbank Sanat Sosyal Medya kanallarında (instagram, web, facebook, twitter) duyurulacaktır.

Yarışma sonunda, birinciye Lomo'Instant Automat Camera and Lenses (Playa Jardín Edition) li850b, ikinciye Diana Instant Square Camera with Flash dsq700, üçüncüye Lomo’Instant Automat Camera (Playa Jardín Edition) li150b marka fotoğraf makinesi, ilk üç dışındaki beş kişiye de 1 yıllık MUBI sinema platformu üyeliği ödül olarak verilecektir.


Bunları Kaçırma

Katılım Koşulları

• Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş, T.C uyruklu kişiler katılabilir.
• Akbank T.A.Ş ve TBWA mensupları yarışmaya katılamaz.
• Yarışmaya cep telefonu ya da herhangi bir kamerayla çekilmiş kurmaca filmlerle katılınabilir.
• Filmlerin süresi minimum 2 dakika, maksimum 5 dakika olabilir.
• Yarışmaya 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren evde çekilmiş tek bir film ile katılınabilir.
• Yarışmaya 4 Mayıs 2020 gününden itibaren eser gönderilebilir. Son gönderim tarihi 4 Haziran 2020’dir. Bu tarihten sonra gönderilen filmler kabul edilmeyecektir.
• Yarışma bitiş, tarih ve saati konusunda site sunucusunun tarih ve saati esas alınacaktır.
• Ödül kazanan kişiler 22 Haziran 2020, saat:17.00’de Akbank Sanat Sosyal Medya kanallarında (instagram, web, facebook, twitter) duyurulacaktır.
• Katılımcıların yarışmaya katılabilmek için @akbanksanat Instagram sayfasını takip etmeleri, çektikleri kısa filmi kendi Instagram sayfaları üzerinden #akbankevdekısafilm hashtag’i ile @akbanksanat'ı mentionlayarak paylaşmaları gerekmektedir. Gizli hesap özelliği bulunan katılımcıların 4 Mayıs – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında jüri üyelerinin filmleri değerlendirilebilmesi amacı ile hesaplarının gizli hesap özelliğini kapatmaları gerekmektedir.
• Jüri aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır ve yargısı kesindir.
1. Selim Evci- Yönetmen, Senarist, Yapımcı
2. Fatih Kızılgök – Yönetmen, Reklam Yönetmeni
3. Sami Kısaoğlu- Akbank Sanat Sosyal Medya Yöneticisi
4. Çağla Demiralp – Akbank Sanat İletişim ve Basın Yöneticisi
5. Arkın Kahyaoğlu - TBWA İstanbul Kreatif Direktör
6. Vehbi Bozdağ- TBWA İstanbul Metin Yazarı
• Yarışma sonunda, birinciye Lomo'Instant Automat Camera and Lenses (Playa Jardín Edition) li850b, ikinciye Diana Instant Square Camera with Flash dsq700, üçüncüye Lomo’Instant Automat Camera (Playa Jardín Edition) li150b marka fotoğraf makinesi, ilk üç dışındaki beş kişiye de 1 yıllık MUBI sinema platformu üyeliği ödül olarak verilecektir.
• Ödüllerin verildiği dönemde piyasada belirtilen modellerde fotoğraf makinelerinin bulunamaması durumunda, Akbank, belirtilen cihazlardan daha düşük olmamak kaydı ile, istediği alternatif model fotoğraf makinelerini ödül olarak verme hakkını saklı tutar.
• Her katılımcının en fazla 1 adet ödül kazanma hakkı vardır.
• Yarışma ile ilgili sorular için akbanksanat@akbank.com adresine yazılabilir.
• Yarışmaya katılan herkes, gönderdikleri videoların Akbank Sanat’ın sosyal medya platformlarında gösterilebileceğini ve kullanılabileceğini onaylamış sayılır. Katılımcı; 5846Sayılı Kanun (“FSEK”) kapsamına giren bir eser meydana gelmesi halinde, söz konusu eser ile ilgili olarak FSEK’ten doğan işleme, çoğaltma, yayma, temsil (doğrudan ve dolaylı olarak) ve işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim haklarını (mali haklar) ve bunun yanı sıra, umuma arz, adın belirtilmesi ve eserde değişiklik yapılmasını men etme yetkilerini içeren manevi hakları kullanma yetkisini; her türlü ticari kullanım ile üçüncü gerçek veya tüzel kişilere devir yetkilerini de kapsar şekilde, herhangi bir süre, amaç, yer ve muhteva sınırlaması olmaksızın ve herhangi ücret/ karşılık talep etmeksizin Akbank Sanat’a devredeceğini; bu kanundan ve ilgili mevzuattan doğan/doğacak tüm hakların Akbank Sanat’a ait olacağını kabul ve beyan eder.
• Tüm yarışmacılar kişisel bilgilerinin doğrulunu ve gereğinde ispatla yükümlü olduklarını kabul ederler. Kazananların kişisel bilgilerini yanlış veya yanıltıcı vermelerinden kaynaklanan durumlardan dolayı Akbank Sanat sorumlu tutulamayacak ve bu durumlar sonuçların açıklanacağı 22 Haziran 2020, saat: 17.00’ye dek tespit edildiğinde, yedek kazananlara ödül verilecektir.
• Akbank Sanat yarışma boyunca sonuçları olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak hile yaptığı tespit edilen kullanıcıların tüm haklarını hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkını saklı tutar.
• Kazananlar kazandığı hediyenin nakit karşılığını talep edemez, kazandığı hediyeyi değiştiremez, hakkını devredemez.
• Akbank Sanat; bu yarışmaya katılım esnasında, kullanıcıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan dolayı (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması vb...) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.
• Katılımcı, kendisinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun gizlilik hakkını, kişilik haklarını ya da yayın haklarını ihlal eden, fikri ve sınai mülkiyet hakları çerçevesinde korunan hiçbir bilgi ve metin iletemez. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, söz konusu katılımcı kişi/kişiler münhasıran sorumlu olacaklarını kabul ederler.Bu yarışmaya katılanlar, yarışma koşulları ile gizlilik kurallarını kabul etmiş olurlar. Katılımcılar bu kurallara ve ilgili mevzuata uygun davranmayı, başkalarının haklarına zarar vermemeyi, doğru bilgi vermeyi taahhüt ve kabul ederler. Kurallara aykırı davranan kullanıcıların sayfaya erişimi engellenebilir.
• Bu yarışma hiçbir şekilde Instagram'ın sponsorluğunda yapılmamaktadır, Instagram tarafından desteklenmemekte ya da düzenlenmemektedir ve Instagram ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.
• Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahiplerinindir. Telif hakkı alınmayan ve filmlerde kullanılan müziklerin ve görüntülerin sorumluluğu yarışmacıya aittir.
• Katılımcılar Akbank Sanat’a doğrudan ya da dolaylı olarak zarar verdikleri takdirde Akbank Sanat’ın zararını karşılamakla yükümlüdürler.
• Kullanıcılar, sitede beyan ettikleri tüm bilgilerin kendilerine ait, doğru ve güncel olduğunu kabul ve taahhüt ederler.
• Kullanıcıların yarışmaya gönderdiği filmlerde belirteceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar.
• Katılımcılar, başka herhangi bir kullanıcının yarışmaya katılmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellemeyeceklerdir.
• Yarışmaya katılan herkes katılım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tüm Çekilişler

Önemli Bilgiler

04-05-2020

04-06-2020

22-06-2020

0 ₺

Kampanya Kalan Süre

Kampanya Sonuçlanmıştır