Beşiktaş JK Fotoğraf Yarışması

Beşiktaş JK Fotoğraf Yarışması

Karakartal'ın İzinde Beşiktaş Fotoğraf Yarışması

Beşiktaş JK, kulübümüzle Beşiktaş İlçesini ilişkilendiren fotoğraflar özelinde çok özel bir fotoğraf yarışmasına imza atıyor. Beşiktaşımızın ve Semt’in köklü kültürünü konu edinen yarışmaya katılım, 26 Mayıs tarihine kadar sürecek.

“Karakartal’ın İzinde Beşiktaş” Fotoğraf Yarışması ile katılımcıların eserleri; Kulübümüzün 115 yıllık tarihi boyunca semt ile kurduğu ilişkiyi görselleştirecek.

Beşiktaş’ın tarihi dokusu, sosyal ve kültürel yaşamı, semt sakinlerinin taraftar olarak profili ve sosyal yaşamda, gündelik hayatın içindeki Beşiktaşımızın; sporun, futbolun semt ve ilçe ile ilişkisini belgeleyen fotoğraflar, yarışma kapsamında değerlendirmeye alınacak.


Amaç, semt kimliği ile örtüşen kulüp değerlerini anımsamak

1903 yılında Beşiktaş’ın Serencebey Mahallesi’nde kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübümüzün, 115 yıllık tarihi boyunca Beşiktaş semti ve sakinleri ile iç içe geçen bir sosyal yaşamın aktörü konumunda. Sokaklarında yüz yılı aşan bir zaman boyunca sporla iç içe bir yaşam süren Beşiktaş ilçesinde; “Karakartal’ın İzinde Beşiktaş” teması ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü’müzün Beşiktaş İlçesi ile sosyo-kültürel ilişkisini belgelemek, semt tarihini Beşiktaş JK tarihi ile ilişkilendirerek aktarmak ve semt kimliği ile örtüşen kulüp değerlerini anımsamak, yarışmanın temel amacını oluşturuyor.

Fotoğrafa ilgi duyan, 18 yaş üstü herkesin katılımına açık olan ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu desteğiyle hayata geçen yarışmaya, 10 Mart-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvurmak mümkün. Yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme hakkı kazanan eserler, http://bjk.com.tr/tr/besiktas-jk-muze web sitesinde ve Beşiktaş JK Müzesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanacak.

Yarışma sonunda “Başarı Ödülü” kazanan 3 eser, Vodafone Park’ta 1 sezon boyunca geçerli olmak üzere VIP Koltuk, “Mansiyon Ödülü” kazanan 3 eser, Sezonluk kombine bilet başarılı bulunan 50 eser ise bahsi geçen mecralarda sergileme hakkı elde edecek.

Yarışmanın Seçici Kurulu, Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, Fotoğraf Sanatçısı Cengiz Karlıova, Fotoğraf Tarihçisi, Yazar, Küratör Engin Özendes, Fotoğrafçı ve Akademisyen Profesör Mehmet Bayhan ve Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Turgut olarak belirlendi.

Yarışmanın Düzenleme Kurulu Üyeleri, Beşiktaş JK Pazarlama ve Yeni Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Yücel, Beşiktaş JK İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Candaş Tolga Işık, Beşiktaş JK Müze Müdürümüz Canan Cürgen ile Beşiktaş JK Müze ve Tarih Danışmanımız Zülâl Gök olarak açıklandı.

“Karakartal’ın İzinde Beşiktaş” Fotoğraf Yarışması seçici kurul değerlendirmesi, 30 Mayıs -3 Haziran tarihleri arasında, sonuç ilanı ve yarışma sonu sergi açılışı ise 11 Haziran’da gerçekleştirilecek.


Bunları Kaçırma

Katılım Koşulları

Yarışmaya başvuru için; katılımcıların BJK Derneği Spor Okulları Tesisleri ve Gayrimenkul Kiralama, İşletme Geliştirme İktisadi İşletmesi ESENTEPE TİCARİ MERKEZ Şubesi TR35 0013 4000 0067 8126 0000 01 IBAN numaralı hesaba katılım ücreti olarak 20 TL yatırarak, açıklama kısmına “2019 Yılı Fotoğraf Yarışması Katılım Bedeli” olduğunu belirterek, İsim-Soyadı bilgilerini eklemeleri gerekmektedir. Yarışmacılar ilgili şartnameye https://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=403 adresinden ulaşabilirler.

TFSF onaylı yarışmalara katılımı kısıtlamalı fotoğrafçılar bu yarışmaya katılamazlar.

Yarışmacılar yalnızca dijital fotoğraflar ile başvurabilir. Başvurular siyah-beyaz ve renkli fotoğraflara açıktır.

Her yarışmacı, en fazla 4 (Dört) fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya gönderilecek dijital fotoğraflar, kısa kenarı en az 2400 piksel ve boyutu 4 mbyte’ten az olmayacak şekilde oluşturulmalıdır.

Bu yarışma ile eş zamanlı yapılan ya da daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların deklanşör farklılığı içerenleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflar üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Kural ihlallerinde, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF)’nin U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi’nin 13. Maddesi’ndeki yaptırımlar uygulanır. Kural ihlali nedeniyle iptal edilen ödül ve/veya sergilemenin yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü geri vermesi gerekir. Bu durum, diğer ödül almış ve/veya almamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır. Fotoğrafların üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb işaretler bulunmamalıdır.
 

Düzenleyen Kurum

Beşiktaş JK

TFSF Onay No

2019-023

Kategoriler

Dijital  -    -    -    -    -  

Başlama Tarihi

1.3.2019

Son Katılım Tarihi

26.5.2019

Seçici Kurul Toplanması

30.5.2019

Sonuç Bildirim Tarihi

11.6.2019

İlgili Kişi

Funda Ocak Taştutar

Tfsf Temsilcisi

Seraceddin AYYILDIZ

 

Tüm Çekilişler

Calve Mini Cooper Çekilişi

3 ay 2.778.636 ₺ 25 ₺

Daha Daha Schweppes BMW Çekilişi

1 ay 4.275.600 ₺ 23 ₺

CarrefourSA Cappy Çekilişi 2023

2 hafta 606.012 ₺ 60 ₺

Fizy Çekilişi Eylül 2023

1 hafta 158.489 ₺ Bedava

Migros Axe Çekilişi Eylül 2023

Kaçırdınız 208.934 ₺ 150 ₺

Önemli Bilgiler

01-03-2019

26-05-2019

11-06-2019

0 ₺

Kampanya Kalan Süre

Kampanya Sonuçlanmıştır