Canon ‘Live For The Story’ Fotoğraf Yarışması

Canon ‘Live For The Story’ Fotoğraf Yarışması

Canon dünyayı gezecek 1 kişi arıyor!

Hikayenizi anlatan bir görüntü yakalayın, hikayenizi yazın, instagramda #LiveForTheStory ve @CanonEurasia etiketleriyle paylaşın, dünyayı gezme şansını yakalayın


Yarışmaya katılmak için Katılım Döneminde: yaz hikayenizi anlatan en sevdiğiniz fotoğrafik görüntüyü ("Fotoğrafınız") kişisel Instagram sayfanıza yüklemelisiniz;  Fotoğrafınızın altına yaz hikayenizi tanımlayan, yerel Instagram Canon hesabınızın @bahsedilen etiketini ve #LiveForTheStory etiketini içeren en fazla 50 kelimelik yazı yazmalısınız.


Bunları Kaçırma

Katılım Koşulları

Bu yarışma hiçbir şekilde Instagram tarafından finanse edilmemekte, onaylanmamakta, yönetilmemektedir veya bu yarışmanın Instagram'la hiçbir şekilde ilişkisi yoktur. Katılımcılar bu yarışma konusunda Instagram'ı tamamen azlederler.

Evden bir yıllığına uzaklaşma taahhüdünde bulunamıyorsanız lütfen bu promosyona katılmayın.

Bu Şart ve Koşullar ("Şartlar"), aşağıda belirtildiği şekilde 2017 Yılı 365 Gün Yaz Yarışması ("Yarışma") için geçerlidir.

Bu Şartlar, Canon Europa N.V. (şirket merkezi Bovenkerkerweg 59, 1185 XB Amstelveen, Hollanda adresinde bulunan, 33166721 sicil numarası ile Amsterdam'da kayıtlı olan) ("Canon") ile Yarışma katılımcısı olan Sizin ("Siz/Size" veya "Sizin") aranızda geçerli olacaktır.

Bu Yarışmaya katılmak için kişisel bilgilerinizi sunarak, bu Şart ve Koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

1. YARIŞMA VE YARIŞMAYA KATILIM

1.1 Bu, işbu Şart ve Koşullar'ın ÖDÜL bölümünde ayrıntılı olarak belirtilen 1 (bir) kişilik dünya turu gezisi kazanmaya yönelik bir yarışmadır.

1.2 Bu Yarışma; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye ve Birleşik Krallık'ta ("Ülkeler") ikamet eden 18 yaş ve üzeri herkese açıktır. Canon çalışanları ve birinci derece akrabaları, bu Yarışma ile profesyonel olarak bağlantılı olan kişiler veya temsilciler ve ayrıca Canon Uzmanları, Canon Elçileri ve Canon Kaşifleri bu Yarışmaya katılamazlar. Bu Yarışmaya katılmak için herhangi bir şey satın almak gerekmemektedir. Yasa ile yasaklanan yerlerde bu Yarışmaya katılım geçersizdir.

1.3 Yarışmaya katılmak için Katılım Döneminde: (i) yaz hikayenizi anlatan en sevdiğiniz fotoğrafik görüntüyü ("Fotoğrafınız") kişisel Instagram sayfanıza yüklemelisiniz; (ii) Fotoğrafınızın altına yaz hikayenizi tanımlayan, yerel Instagram Canon hesabınızın @bahsedilen etiketini ve #LiveForTheStory etiketini içeren en fazla 50 kelimelik yazı yazmalısınız.

1.4 Herhangi bir şey satın almak gerekmemektedir ancak geçerli bir Instagram hesabı ve internet erişimi gereklidir.

1.5 Yarışma "Katılım Dönemi", Açılış Tarihi olan 17 Mayıs 2017 saat 09:00 (CEST) ile Kapanış Tarihi olan 28 Haziran 2017 saat 23:59 (CEST) arasındadır. Katılım Dönemi dışındaki katılımlar Yarışmaya katılım için kabul edilmeyecektir.

1.6 Canon, herhangi bir nedenle (Instagram sitesinde, herhangi bir ağ veya bilgisayar çevrimiçi sistemlerinde, sunucularda veya sağlayıcılarda, bilgisayar donanımı veya yazılımında karşılaşılan sorunlar, internetteki, telefon hatlarındaki veya herhangi bir web sitesindeki ya da bunların herhangi bir kombinasyonundaki trafik sıkışıklığı veya teknik sorunlar nedeniyle katılamama dahil) Kapanış Tarihine kadar Canon'a ulaşmayan, eksik veya hatalı katılımlara dair hiçbir sorumluluk kabul etmez.

1.7 Promosyon Döneminde Instagram üzerinden bir kişi en fazla bir kez katılabilir. Aynı kişi tarafından gönderilen ilave katılımlar kabul edilmeyecek veya değerlendirmeye alınmayacak ve kazanamayacaktır.

1.8 Bilgilerinizi göndererek ve Instagram hesabınızla bu Yarışmaya katılarak, Instagram kullanım şartlarını ve gizlilik bildirimini kabul etmiş olursunuz. Bu kullanım şartlarını ve gizlilik bildirimini kabul etmiyorsanız bu Yarışmaya katılamazsınız.

1.9 Canon, yukarıdaki Madde 1.4 (i)-(ii) kapsamındaki katılım şartlarını karşılamayan katılımları ve Canon'un makul görüşüne göre (i) Canon'un veya herhangi bir marka ortağının adını, itibarını veya saygınlığını olumsuz bir şekilde etkileyebilecek ve rahatsız edici herhangi bir içerik içeren; (ii) hak sahibinin önceden yazılı izni olmadan kullanılan veya size ait olmayan ticari markalar, logolar veya telif hakkı materyalleri içeren (ünlü isimler, şirket isimleri vb. dahil); (iii) Canon (ortakları dahil) dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere başka kişileri veya şirketleri karalayan, yanlış tanıtan veya aşağılayan ya da (iv) herhangi bir siyasi gündemi destekleyen katılımları kabul etmeyecektir.

1.10 Yarışma Döneminde veya daha sonraki herhangi bir zamanda, Fotoğrafınızın orijinal veya işlenmemiş veri dosyalarını Canon'a sunmanız gerekebilir. Canon, ilgili dosyaları talep etmek için kişisel Instagram hesabınız üzerinden Sizinle iletişime geçecektir.

2. SEÇİM SÜRECİ

2.1 Bu Yarışmanın kazananı, bir Canon temsilcisinin ve Zoe Kravitz'in de bulunduğunu bağımsız bir hakemler kurulu tarafından seçilecektir. Seçim kriterleri, fotoğrafın yaratıcılığına, fotoğraf kalitesine, fotoğrafın orijinalliğine ve 50 (elli) kelimeye kadar yazılan metnin yaratıcılığına dayalı olacaktır.

2.2 Yarışmanın kazananına, yarışma kapanış tarihinden itibaren 6 (altı) hafta içinde Instagram hesabı üzerinden doğrudan Instagram mesajı ile bildirimde bulunulacaktır. Kazananın seçilmesinin teknik bir hata nedeniyle veya başka herhangi bir nedenle gecikmesi durumunda Canon, makul şekilde uygulanabildiği ölçüde en kısa sürede Yarışmayı yürütecek ve bu tür bir gecikme nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Hakemlerin kararı nihai olup Canon tarafından herhangi bir görüşme veya haberleşme yapılmayacaktır.

2.3 Kazananın, Canon tarafından kendisine Yarışmayı kazandığı bildirildikten sonra 5 (beş) gün içinde, Ödülü (aşağıda açıklandığı şekilde) kabul ettiğini onaylaması gerekmektedir. Ödül, bu süre içinde Kazanan tarafından kabul edilmezse veya seçilen kazanan 31 Aralık 2018'den önce 365 günlük dünya turu olarak belirtilen ödülü alamazsa Canon teklifi geri alıp ödülü bir sonraki en iyi katılımcıya verebilir.

3. ÖDÜL

3.1 Yarışmanın kazananı ("Kazanan"), Cloud Nine (http://www.uponcloudnine.co.uk/) sayesinde maksimum 33.000 EUR (otuz üç bin Euro) değerine kadar (veya yerel para biriminizin eşleniğinde, 21 Temmuz 2017'deki döviz kurlarına bağlıdır) 1 (bir) yılda tamamlanacak olan YALNIZCA 1 (bir) kişilik dünya turu gezisi alacaktır. Nihai Seyahat programı, Canon ve Kazanan tarafından onaylanacaktır.

3.2 Söz konusu ödül, Cloud Nine ifa kısıtlamalarına ve parametrelerine tabidir ve Kazananın uçuşları veya konaklamaları ("Ödül") herhangi bir nedenle kabul edilmezse Canon hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

3.3 Seyahatler 31 Aralık 2017'den önce başlamalı ve 31 Aralık 2018'den önce tamamlanmalıdır, bu seyahatler müsaitlik durumuna tabidir ve Noel (21 Aralık-3 Ocak 2017/2018), Paskalya Bayramı ve Birleşik Krallık resmi tatillerindeki seyahatleri kapsamamaktadır. Diğer her türlü seyahat, konaklama, yiyecek, içecek ve Ödül'de belirtilmeyen diğer kalemlerin masrafları, Kazanan ve Ona Eşlik Eden Kişi (varsa) tarafından karşılanmalıdır.

3.4 Maksimum 33.000 EUR (otuz üç bin Euro) değerindeki Dünya turu gezisi ödülüne şunlar dahildir: ikamet ettiğiniz ülkeye veya kalkış yaptığınız ülkeye dönüşü de içermesi gereken, maksimum 7 (yedi) uçuş olmak üzere dünya turu ekonomi sınıfı uçak biletleri, seçilen 6 destinasyonun her birinde 2 (iki) gecelik konaklama, 11 ay boyunca (yalnızca seyahat ederken) aylık 1500 GBP (bin beş yüz pound) harcırah, kapsamlı seyahat sigortası artı tüm planlama ve yönetim ücretleri.

3.5 Kazanan, masrafları kendisine ait olmak üzere, gerekli tüm vizelerin, geçerli pasaportların alınmasından ve aşıların yaptırılmasından sorumludur ve Canon'un talebi üzerine, seyahate uygun olduğuna ilişkin yeterli kanıt sunacaktır. Kazanan için seyahat sigortası yaptırılacaktır. Önceden mevcut olan sağlık durumları, seyahat sigortası kapsamında olmayacaktır. Önceden mevcut olan sağlık durumları için ve/veya Kazananın 75 (yetmiş beş) yaş ve üzerinde olması durumunda belirtilebilecek her türlü ek maliyet için sigorta teminatının alınmasına ilişkin her türlü ek maliyeti karşılamak Kazananın sorumluluğundadır.

3.6 Ödül kesinlikle devredilemez. Herhangi bir nakit veya diğer ödül alternatifleri kısmen veya tamamen kesinlikle kullanılamaz ancak belirtilen ödülün herhangi bir nedenle sunulamaması durumunda, Canon eşit veya daha yüksek özellikte ve/veya değerde eşdeğer bir ödül verme hakkına sahiptir.

3.7 Kazanan, kazanmasıyla ilgili olarak uygulanabilecek her türlü yükümlülükten sorumludur. Canon tarafından makul bir şekilde istendiğinde Kazananın Ödül ile ilgili yazılı, fotoğraflı ve/veya görsel işitsel materyaller sunması talep edilebilir.

3.8 Canon tarafından makul bir şekilde istendiğinde Kazanan, etkinlik sonrası tanıtıma katılmayı ve böyle bir katılımda suretinin ve adının kullanılmasını kabul eder.

3.9 Kazanan ayrıca, gezisi boyunca haftada en az 7 (yedi) gönderi yayınlayarak Ödülünü Instagram'da belgelemeyi kabul eder.

4. GARANTİLER

4.1 Bu Yarışmaya katılarak, Fotoğrafınızın tamamen Size ait olduğunu ve bu Fotoğraftaki hiçbir şeyin, herhangi bir üçüncü tarafın telif hakkını veya herhangi bir hakkını ihlal etmediğini onaylamış olursunuz. Telif hakkı veya ticari marka ihlali, gizlilik veya reklam hakları ihlali, karalama, manevi hak ihlali ve herhangi bir yargı alanı içerisindeki diğer her türlü kişilik ve/veya mülkiyet hakları ihlali ile ilgili hak talepleri de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Canon'un Fotoğrafınızı kullanımından kaynaklanan veya bununla ilgili olarak ortaya çıkan tüm hak taleplerine ve taleplere karşı Canon'un zarar görmesini engellersiniz.

4.2 Bu Yarışmaya katılarak, katılım öncesinde Yarışmaya katılımınızın parçası olarak Fotoğraf göndermek için Fotoğrafınızda bulunan kişiden (veya bu kişi 18 yaşından küçükse ebeveyninden ya da yasal vasisinden) yazılı izin almış olduğunuzu da onaylarsınız.

5. LİSANS

Bu Yarışmaya katılarak, Fotoğrafınızı tüm dünyada, bilinen veya bundan sonra herhangi bir amaçla keşfedilen herhangi bir medyada kullanmak, düzenlemek, çevirmek, üzerinde değişiklik yapmak, uyarlamak, kullanıma sunmak ve dağıtmak için Canon'a kalıcı, telifsiz, münhasır olmayan, devredilebilir bir lisans vermiş olursunuz. Canon'un talebi üzerine ve masrafları Canon'a ait olmak üzere, söz konusu lisansı resmileştirmek için gerekli her türlü belgeyi tamamlamayı taahhüt edersiniz.

6. VERİLER ve GİZLİLİK

6.1 Canon Europa N.V., 59 Bovenkerkerweg, 1185 XB, sağlamış olduğunuz tüm kişisel veriler ile ilgili olarak, muhtelif zamanlarda tadil edilebilecek, üzerinde değişiklik yapılabilecek veya değiştirilebilecek olan Hollanda Veri Koruma Kanunu gereğince Veri Denetleyicisidir. Bu Yarışma için bize sunduğunuz her türlü kişisel veri, Canon'dan pazarlama iletişimi almayı kabul ettiğiniz durumlarda yalnızca Canon ve iştirakleri tarafından pazarlama amaçları için kullanılacaktır. Sunulan kişisel veriler güvenli bir şekilde saklanır ve AEA dışındaki güvenli bir sunucuya aktarılabilir.

6.2 Sizden toplanan kişisel veriler, Canon Tüketici Verileri Gizlilik Politikasına tabidir
http://www.canon.com.tr/privacy-policy/

6.3 Tarafınızca sunulan kişisel veriler (i) Canon'un temsilcileri ve üçüncü taraf tedarikçileri tarafından, yalnızca Yarışmayı yönetme amacıyla saklanabilir ve kullanılabilir ve (iii) Kazananın adı ve iletişim bilgileri, yalnızca Ödülün ifası ve/veya teslimi için gerekli olduğu ölçüde Canon'un üçüncü taraf tedarikçilerine (Cloud Nine dahil) sunulacaktır ve Ödülün tamamlanması üzerine bu bilgiler tüm üçüncü taraf sunucularından derhal çıkarılacaktır. Bu yarışmaya katılarak ve kişisel verilerinizi sunarak, kişisel verilerinizin yukarıda belirtilen amaçlarla saklanmasına veya işlenmesine izin vermiş olursunuz.

6.4 Söz konusu Ödülün Avrupa Ekonomik Alanı ("AEA") dışına seyahat içermesi halinde, Kazanan tarafından sunulan her türlü kişisel veri yalnızca Ödülün ifası amacıyla AEA dışına aktarılabilir ve Kazanan, bu amaçla bu aktarıma izin verir.

7. SORUMLULUK REDDİ

7.1 Canon, bu Şart ve Koşullar'ın mücbir sebepler kapsamına giren herhangi bir duruma bağlı olarak yerine getirilememesi halinde, bu Şart ve Koşullar'ı yerine getirememekten sorumlu olmayacaktır. Bu durumlar arasında, sayılanlarla sınırlı olmamak üzere, kötü hava koşulları, yangın, sel, savaş, deprem, ayaklanmalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, terör olayları, doğal afetler veya buradaki her iki tarafın da kusuru olmaksızın, çalışmayı imkansız kılan ya da memnun edici bir şekilde yürütülememesine yol açan olaylar veya herhangi bir ürünün bir ödül olarak verilmesini etkileyen olaylar bulunmaktadır.

7.2 Herhangi bir yarışmacının Promosyona katılması veya herhangi bir ödülü kabul etmesi ya da herhangi bir ödüle katılması sonucu olarak maruz kaldığı hiçbir hasar, kayıp veya yaralanmadan dolayı Canon hiçbir sorumluluk kabul edemez. Hiçbir şey, Canon'un kendi ihmali sonucu ölüm veya fiziksel yaralanmaya dair sorumluluğunu kapsam dışı bırakamaz.

7.3 Yarışmaya katılarak, Yarışmaya katılımdan veya ödülün alınmasından ya da kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hak talebi veya dava karşısında Canon'u azletmeyi ve zarar görmesini engellemeyi kabul etmiş olursunuz.

7.4 Bu Yarışma hiçbir şekilde Instagram tarafından finanse edilmemekte, onaylanmamakta ya da yönetilmemektedir veya bu yarışmanın Instagram'la hiçbir şekilde ilişkisi yoktur. Bilgilerinizi Instagram'a değil Canon'a sunduğunuzu ve bu Yarışmanın herhangi bir unsuruyla ilgili olarak Instagram'ın hiçbir sorumluluğu olmadığını anlarsınız.

8. GENEL

8.1 Canon'un kendi makul kontrolü dışında gelişen istisnai durumlar nedeniyle ve yalnızca bu durumlardan kaçınılamadığında, Canon herhangi bir aşamada Yarışmayı veya bu Şartları iptal etme veya tadil etme hakkını saklı tutar ancak hayal kırıklığını önlemek amacıyla Size olan etkisini en aza indirmek için sonuna kadar çaba gösterecektir.

8.2 Canon365DOS@PromoWinners.com adresine bir e-posta göndererek/giderek Kazananın adına ve ülkesine ulaşılabilecektir. Buna, 1 Ekim 2017 tarihinden sonra 4 (dört) hafta süreyle ulaşılabilecektir

8.3 Bir tüketici olarak bu Yarışmada, ikamet ettiğiniz ülkenin kanunları geçerli olacaktır ve kendi ana dilinizde ve kendi yerel mahkemelerinizde yasal işlemler başlatma hakkına sahip olabileceksiniz. Bir yerel tüketici bilgilendirme kuruluşu, haklarınız konusunda Sizi bilgilendirebilecektir. Bu Şartlar, uygulanabilecek yasal hakları kısıtlamamaktadır. Yerel kanunlarınıza göre bir tüketici değilseniz bu Yarışmada İngiltere ve Galler'deki Kanunlar geçerli olacaktır ve buradaki taraflar, İngiltere ve Galler mahkemelerinin münhasır yargı yetkisini kabul ederler

Tüm Çekilişler

Magnum Çekilişi 2024

5 ay 20.628.390 ₺ 40 ₺

Lila Kozmetik BMW Çekilişi 2024

4 ay 1.882.800 ₺ 164 ₺

Nescafe Xpress Çekilişi 2024

3 ay 6.066.804 ₺ 24 ₺

Çağdaş Market Çekilişi 2024

3 ay 1.504.000 ₺ 250 ₺

Hush Veganic App Çekilişi

2 ay 150.278 ₺ 750 ₺

Önemli Bilgiler

17-05-2017

28-06-2017

05-07-2017

131.759 ₺

Kampanya Kalan Süre

Kampanya Sonuçlanmıştır